Nowe konto Zaloguj się

Blog for better workplace

Wellness i pasja. Czyli czy jeszcze jest miejsce na pracę w pracy?

Wellness – określenie używane w znaczeniu zapewnienia stanu zdrowej równowagi umysłu, ciała  i ducha człowieka, który powoduje uczucie ogólnego dobrobytu. 
Wellness – modne słowo, depcze po piętach innemy wyrażeniu: work life balance. Otacza zewsząd  i skutecznie przedziera się do pracy.
Firmy dbają o to, żeby biuro było wellness, budynki biurowe w Europie dostają certyfikat wellnessowych. Niedługo trend zawita też do Polski i całkiem otuli (bo jakże tu użyć innego słowa!) nasze biurowce i rozłoży się wygodnie między naszymi biurkami,  na służbowych kanapach i w chillout roomach. Wellness days będą już always.

Czytaj dalej

Pokolenie Y w pracy. Ratunku!!!

Zewsząd słychać narzekanie na młodych ludzi, którzy zaczynają swoje życie na rynku pracy: że oczekiwania wysokie, a kompetencje niskie, że przywiązanie do pracy i poczucie odpowiedzialności marne, że tylko 8 godzin w biurze, a potem to już życie osobiste.

Jednak cóż złego w tym, że młodzi ludzie tak bardzo myślą o sobie? Dbają starannie o swoje życie osobiste, uznając za normalne, że to ono jest dla nich najważniejsze. Rozwijają swoje pasje, zainteresowania i odwracają proporcje: pracują po to, by móc je realizować, żeby żyć. Cenią życie rodzinne. Nie zabiegają już tak bardzo o posiadanie - wolą używać.

Czytaj dalej

Motywacja w pracy. Od czego by tu zacząć?

Od lat prowadzę warsztaty i szkolenia managerskie. Rozmowy na temat zespołów: jak je tworzyć i rozwijać tak, by chciały i potrafiły sięgać po niemożliwe, odbywamy podczas tych zajęć i spotkań coachingowych bardzo często. Dzisiaj też natykam się każdego dnia na temat empolyer brandingu - ważny, to prawda i naprawdę super, że pracodawcy dojrzewają do tego, by starać się o wizerunek swojej firmy od samego początku: zaczynają od sformułowania ogłoszenia rekrutacyjnego, coraz częściej naprawdę dbają o sposób przeprowadzenia rekrutacji i przywitanie nowo zatrudnionego pracownika w firmie, a potem jego on-boarding. Wydawałoby się, że to optymistyczny początek pięknej przygody, ale... bardzo często to już koniec.

Czytaj dalej

Nawet małe firmy stać na benefity

Mała firma jest dzisiaj często atrakcyjniejszym miejscem pracy dla młodego człowieka niż korporacja. Z raportu „Wizerunek firm rodzinnych jako pracodawcy” opublikowanego przez Grupę On Board Think Kong wynika, że co trzeci polski millenials woli pracować w małej, rodzinnej firmie niż w korporacji.

Czytaj dalej

Wolontariat pracowniczy - sposób na zaangażowanie pracowników?

W dobie rynku pracownika (bezrobocie jest najniższe w Polsce od 25 lat - wg danych GUS za marzec) pozyskanie i zmotywowanie pracownika staje się coraz większym wyzwaniem. Specjaliści szukają nowych rozwiązań, a czasem wystarczy się przyjrzeć temu, co już funkcjonuje dobrze…

Czytaj dalej

Sekrety motywacji pracowników

Słowo „motywacja” w biznesie odmieniane jest przez wszystkie przypadki i występuje w różnych kontekstach. Jak zmotywować pracownika do lepszej pracy? Dać mu nagrodę, gdy wyróżnia się na tle innych czy ukarać, jeśli jest mało wydajny? 

Każdy pracodawca spotyka się z zagadnieniem efektywnej motywacji pracowników do jak najlepszej pracy. Istnieje w tym zakresie szereg teorii, pośród których na uwagę zasługuje teoria zarządzania przez wartości oparta na założeniu, że pracownicy są motywowani poprzez korzyści i poprzez godność. Bywa, że w niektórych sytuacjach te dwa motywatory wchodzą ze sobą w konflikt. Motyw korzyści ma zazwyczaj charakter finansowy, natomiast motyw godności odnosi się do wartości uniwersalnych.

Czytaj dalej

Porozumienie to marzenie? Czyli millenialsi i ich szefowie na jednym pokładzie.

Co tu zrobić, żeby się dogadać i polubić? Bo dogadać się raczej trzeba, a polubić zwyczajnie warto. Autor książki podkreśla, że odpowiedzialność za porozumienie spoczywa na szefach. Słusznie, skoro ponoszą odpowiedzialność za biznes.

Czytaj dalej
Jesteśmy do Twojej dyspozycji Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.